jarda-k2 jarda-k2
Jarda - K
T.L - Company™ Group
jarda-k2 jarda-k2
Text

Reklamy (klamy)

  Dobrý den přátelé, už nemůžu nečinně sedět a nic neříct, reklamy, nebo něco co se schovává za ten název je v dnešní době něco tak nevkusného a tupého, že to stojí za rozbor.

  Předně bych chtěl připomenout, že retro reklamy typu, kam šel vlastně brácha aj. a které vzbuzují úsměv, přetrvaly dlouhá léta a v uvozovkách si na ně ještě vzpomeneme, na rozdíl od dnešních, které mají jepičí život.
Vůbec nechápu, jak je možné že tým (píJáristi) zkušených a velice vzdělaných lidí, (většinou studentů nebo stážistů reklamních amerických škol), jsou schopni zplodit takový brak, jako např. zvracení produktů fa. Hornbach, měkké a hedvábné vyprané v Silanu, nebo jen hedvábné po Gutalaxu, dále hrají, zaručeně zdravé a 100% přírodní potravinové výrobky, doplňky stravy, zázračné léky a pochopitelně drogistické zboží zaručující úplné, ale úplné vyhlazení vrásek, zhubnutí, omlazení do dvou dnů nebo super erekci, ach jo.
  Samostatnou kapitolou jsou psycho útoky na děti které ještě nechápou ale už to do nich hrnou horem dolem, účinek se samo sebou dostaví, píJáristi jsou na to školení, zlatý "kam šel vlastně brácha".
Hlavně délka vysílacího času, hlučnost a prostor věnovaný reklamám je na pováženou, vlastně je to dneska už hlavní program, mezi kterým běží nějaká fádní vata (Ulice, Ordinace a jiné). Na obranu píJáristů musím přiznat, co ještě vymyslet. Stejně se musím zamyslet nad tím, proč lidi na tyto lákadla naletí, jdou a koupí, proč se neřídí rozumem, přece nemusím mít VŠ, abych pochopil, že není možné rychle hubnout bez pohybu, zřejmě na ně působí, že je to barevné a hýbe se to. Opravdu tupost některých lidí jen nahrává snižování kvality většiny dnešních pořadů, škoda, autoři se nemusí moc snažit.
  Zatím byla řeč o televizních klamách, nemůžu vynechat ty rozhlasové a ty jsou taky do parád, protože vysílací čas rozhlasu není tak drahý, jako televizní, vyskytnou se tam opravdové pokleslosti, které u mne vyvolávají vztek, smích a hlavně strach, kam to dál bude vést a taky opačný efekt reklamy. Je jasné, že před klamou není úniku, je všude, je to prostě příliš velký byznys na to, aby to ze dne na den skončilo ale lehký ústup je nevyhnutelný a první vlaštovky už tady jsou.
  Billboardy jsou ty ptáci, konečně někomu nahoře došlo, že ohrožují bezpečnost silničního provozu, což doteď nikomu nevadilo, hlavně že se jedinci napakovali. Je to ale pořád málo, třeba z papíru určenému k reklamním účelům obchodních řetězců, (super, hyper), bych vyrobil peřiny pro bezdomovce, ať se ty netáhla, mají kam pochc…., ale takové rady radši nebudu říkat nahlas.
  Nechci házet všechny klamy do jednoho pytle, jsou samozřejmě klamy strašný a hrozný ale k tomu jsem nedošel nějak zkratovitě nebo unáhleně, jsou to léta a léta pozorování a poslouchání. Nezbývá než čekat a doufat, že mi, Češi, (pan Menzel nás nazval burani) zmoudříme, a dostaneme se na úroveň zemí na úrovni a nebudeme to těm píJáristům tolerovat.
  Musím brát v úvahu 40tiletý skluz, daň za osvobození od Adolfa, (malíře pokojů) ten skluz znamenal absolutní nedostatek všeho a když se to sametově obrátilo, tak snaha všechno dohnat, takže ať ukáže čas.

Amen.    

T.L. Company Pannage Seider - S.T.L - Karoll Eurodance Jarda K.